Instagram – zakazane hashtagi 2017

Instagram zakazane hasztagi 2017

Temat zakazanych przez Instagram hashtagów ciągle powraca. O ile zrozumiałe jest stałe blokowanie haseł, które są wulgarne, o tyle dodawanie do listy zakazanych haseł takich jak #dogsofinstagram czy #books już niekoniecznie. Na czarnej liście stale pojawiają się nowe i wśród nich znaleźć można naprawdę brzmiące zupełnie niewinnie.

Co dzieje się, gdy dodasz do postu zakazany hashtag?

Jeśli wśród hasztagów opisujących post użyjesz jednego spośród zakazanych haseł, to niestety cała lista, której użyjesz, będzie niewidoczna. Prawdopodobieństwo trafienia wcale nie jest takie małe, ponieważ na liście zakazanych haseł Instagrama jest ich już ponad 60 000!

Zwykle, gdy przeszukujesz Instagram poprzez konkretny hasztag, otrzymujesz listę wszystkich postów, które zostały oznaczone danym hasłem. W przypadku hashtagów zakazanych wyświetlana jest jedynie część postów z adnotacją:

„Ostatnie posty z #……. są obecnie ukryte, ponieważ społeczność zgłosiła zawartość, która może być niezgodna z zasadami społeczności Instagramu. Dowiedz się więcej.”

instagram-zakazane-hashtagi-komunikat

Dlaczego Instagram banuje hashtagi?

Chociaż moderatorzy Instagrama działają bardzo sprawnie, to niestety nie zawsze są w stanie blokować wszystkie niepożądane treści. Wśród nich największym problemem są te w kategorii 18+ oraz te, które mogą obrazić czyjeś uczucia – o podłożu religijnym, rasowym czy przykładowo kojarzących się z nadwagą. Systematyczne blokowanie hashtagów, które docelowo przełoży się na wyższą jakość serwisu, wydaje się więc być racjonalny rozwiązaniem. Nam jako użytkownikom, pozostaje śledzić nowości w tym temacie oraz wybierać do promocji postów hashtagi, które najlepiej odzwierciedlają przedstawiany post.

Lista zakazanych hashtagów 2017

Jakie nowe hasła znalazły się na liście zakazanych? Według danych zebranych przez Plannthat są to następujące hasła:

#dogsofinstagram #boho#costumes #tanlines #humpday #tgif #brain #saltwater #petitie #curvy #singlelife #thebaligroom #elevator #astreetphoto #books #meme #newyears #todayimwearing #snapchat #skype #sallyhansen #shesquats #pushups #easter #curvy #kindredparents #dedicationstudio #hairychest #ineedhelplol

Lista zakazanych hashtagow 2017
źródło: https://plannthat.com/

Jeśli trafiliście na inne, które niedawno zostały zakazane, to proszę o informacje w komentarzu.

6 thoughts on “Instagram – zakazane hashtagi 2017

  • MalgorzataDG says:

   Niestety poza oznaczaniem się pod podobnym # chyba nie ma innego rozwiązania. Hashtag #sallyhanson powoli rośnie w siłę 🙂

 1. Kasia says:

  A tak mi się właśnie zdawało, że pod niektórymi zdjęciami poznikały mi hasztagi. Teraz już wiem, dlaczego – dziękuję! A co do tej listy – patrzę na nią i patrzę i za nic nie mogę zrozumieć, dlaczego #books i #easter zostały zablokowane. To jest dla mnie całkowicie nielogiczne – normalne słowa niosące normalny przekaz.Wiadomo coś na temat uzasadnienia? Bo jeżeli usłyszę, że #easter obraża czyjeś uczucia religijne to chyba wyjdę z siebie i stanę obok. 😀

  • MalgorzataDG says:

   Z informacji do jakich dotarłam wynika, że lista zakazanych hashtagów powstaje poprzez zgłoszenia użytkowników oraz na podstawie wniosków moderatorów serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *