Jak zweryfikować domenę na Facebooku przez Menedżera Firmy?

jak zweryfikować domenę na Facebooku

Kilka miesięcy temu Facebook zablokował możliwość edycji podglądu linków. Z pozoru mała zmiana okazała się dość kłopotliwa. Nie zawsze przecież opublikowane wraz z linkiem zdjęcie czy tytuł nadają się do promocji treści na Facebooku. Na szczęście problem ten został rozwiązany. Od niedawna w menedżerze firmy pojawiła się nowa zakładka „Domeny”. Do czego służy?

Menedżer firmy na Facebooku

Menedżer firmy to bezpłatne narzędzie oferowane przez Facebooka. Służy do sprawnej organizacji działalności biznesowej oraz wspiera proces zarządzania. Pozwala na nadawanie ról użytkownikom, tworzenie postów czy zmianę danych rozliczeniowych. Od niedawna narzędzie to pozwala także na zweryfikowanie domeny.

Weryfikacja domeny na Facebooku

Weryfikacja domeny to potwierdzenie dla Facebooka, że treści publikowane w danej domenie są własnością konkretnej firmy. Poprzez weryfikację domeny, zgłaszasz i zachowujesz pełnię uprawnień do edycji swoich treści oraz linków. Weryfikacja domeny pozwala wydawcom i reklamodawcom na określenie tego, kto może edytować ich treści.

Funkcja weryfikacji domeny w menedżerze firmy pozwala firmom na łatwe weryfikowanie domen, bez konieczności edycji znaczników Open Graph bezpośrednio w witrynach. Dodatkowo zapewnia ona ochronę oraz integralność treści. W menedżerze firmy można także przypisywać strony do zweryfikowanych domen oraz udostępniać je zaufanym partnerom.

Jak zweryfikować domenę na Facebooku?

Istnieją 2 metody weryfikacji domeny:

  1. przesłanie pliku HTML,
  2. dodanie wpisu TXT DNS.

Obie te metody umożliwiają sprawną weryfikację domeny bez konieczności edycji metadanych HTML w witrynie. Brzmi nieco groźnie, szczególnie dla osób „mało technicznych” Zacznijmy więc od bardziej przyjemnej części.

Otwieramy menedżera firmy i przechodzimy do zakładki „ustawienia firmowe”.

ustawienia-firmowe-menedzer-firmy-facebook

Po przejściu do ustawień firmowych, po lewej stronie znajdziesz listę wszystkich swoich zasobów. Wśród nich pojawi się pozycja „Domeny”

domeny-weryfikacja-facebook

Kliknij zakładkę „Domeny” i następnie pole “Dodaj nowe domeny”.  Wpisz adres swojej strony internetowej powiązanej z marką na Facebooku.

nazwa-domenydo-weryfikacji-facebook

Zatwierdź poprzez kliknięcie pola „Dodaj domenę”. Kolejny krok to wybór opcji wdrożenia kodu weryfikacyjnego udostępnionego przez Facebooka:

sposoby-weryfikacji-domeny-facebook

Instrukcja, jak prawidłowo przejść przez ten etap pracy, jest dostępna w poradach dla deweloperów TUTAJ. Nam udało się pomyślnie zweryfikować domenę poprzez przesłanie pliku HTML. Jeśli wszystko wykonałeś prawidłowo, otrzymasz informację o zweryfikowaniu domeny.

Ostatnie zadanie, które należy wykonać, to połączenie domeny z fanpage. Wszystkie prace wykonujemy w tym samym miejscu. Ustawienia firmowe --> Domeny.

przypisanie-strony-do-facebooka

Klikamy na pole zaznaczone na powyższym obrazu czerwonym kolorem – „Przypisz strony”. Przejdziemy wówczas do okna:

przypisanie-strony-do-fb

Wystarczy wybrać interesującą nas stronę na Facebooku, kliknąć „Zapisz zmiany” i gotowe 🙂 Od tej chwili edycja podglądu linków w postach będzie już możliwa.    

2 thoughts on “Jak zweryfikować domenę na Facebooku przez Menedżera Firmy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *