Jak stworzyć szybko grafiki firmowe? Poznaj możliwości programu Canva!

poznaj program Canva DGpromo

W obecnym świecie obecność formy w globalnej sieci wydaje się nieuniknioną koniecznością. Aby uatrakcyjnić przekaz, warto urozmaicić firmową witrynę lub autorskiego bloga samodzielnie przygotowane grafiki. Dobre pozycjonowanie marki w Google jest jednym z koniecznych warunków sukcesu w biznesie. Aby jednak treść nie była zbyt sucha i mogła wywrzeć na odbiorcach lepsze wrażenie, warto słowa uatrakcyjnić przekazem wizualnym. Powiedzenie „content is king, but design is queen” nie wzięło się znikąd.

Canva – jeden program, wiele funkcjonalności

Jednym z najpopularniejszych programów do tworzenia i obróbki grafiki jest Canva. W czym tkwi popularność tego narzędzia? Przede wszystkim jest ono bezpłatne, co sprawia, że przedsiębiorca i pracownicy danej firmy nie narażają się na niepotrzebne koszty, które w przypadku profesjonalnych programów graficznych mogą sięgać niebotycznych sum sięgających nawet do kilku tysięcy złotych.

Canva jest również intuicyjna i prosta w obsłudze. Dzięki temu zapewnia ona przyjazne środowisko pracy nawet dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w świecie grafiki komputerowej. Dodatkową zachętą jest wiele dostępnych szablonów oraz grafik, które mnożna zmodyfikować i wykorzystać na swój własny sposób podczas opracowywania autorskiego projektu.

Jakie projekty wykonam w programie Canva?

Oznacza to, że program nadaje się nie tylko do wykonywania klasycznych zadań, takich jak na przykład zaprojektowanie logotypu sklepu internetowego, ale również na bardziej wysublimowane projekty, takie jak na przykład wzór firmowego papieru, infografiki, zaproszenia czy też tła, jakie ma być widoczne w profilu na Facebooku i innych mediach społecznościowych. Pewnym mankamentem programu jest niestety fakt, że działa on na podstawie filozofii freemium, co oznacza, że najbardziej atrakcyjne wzory są dostępne jedynie za dodatkową opłatą. Dodatkowo trzeba pamiętać, że przygotowane w Canvie projekty nie nadają się do profesjonalnego wydruku (przynajmniej te, które wykonamy w wersji darmowej programu).

Istnieje wiele przykładów funkcjonalnych projektów graficznych, które można utworzyć przy wykorzystaniu prezentowanego narzędzia. Niezwykle popularną dziedziną zastosowania programu Canva są wszelkiego rodzaju grafiki motywacyjne, które niezwykle często dołączane są do różnego rodzaju newsletterów. Entuzjaści mediów społecznościowych z pewnością docenią możliwość utworzenia sugestywnych grafik z sentencjami, które – jeśli spodobają się odbiorcom – mogą przyczynić się do gwałtownego wzrostu popularności w mediach społecznościowych.

Canva jest również programem, który bez żadnego cienia wątpliwości idzie z duchem czasu. Opisywane środowisko doskonale nadaje się bowiem do tworzenia wspomnianych wcześniej infografik, którymi niezwykle często urozmaicane są e-booki, czy wpisy blogowe. Canva umożliwia również tworzenie angażujących prezentacji multimedialnych. Może więc z powodzeniem stanowić wartościową alternatywę dla takich programów jak Microsoft PowerPoint czy LibreOffice Impress.

Chcesz wiedzieć więcej o tworzeniu grafik? Pobierz e-booka!

Reasumując, Canva jest cennym i przyjaznym programem, który pozwala każdemu użytkownikowi na wydobycie głęboko ukrytych pokładów kreatywności. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o jej funkcjonalności, to zapraszamy do pobrania naszego E-BOOKA o darmowych programach do tworzenia grafik, który dodatkowo wzbogaciliśmy o listę bezpłatnych banków zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *